ZŠ - Závěr školního roku na základní škole

Svátek Petra a Pavla v pátek 29.června letos uzavřel celoroční školní snažení. Letní horké počasí, neobvyklý ruch na školních chodbách, odjezdy a návraty ze školních výletů, poslední písemné práce, uvažování nad klasifikací a neustále se přibližující konec června - to je neodmyslitelná atmosféra konce školního roku. Zatímco pro většinu žáků je to radostné loučení na dva měsíce, pro absolventy deváté třídy má loučení se školou příchuť neopakovatelného a konečného. Přijímací řízení na střední školy je skončeno, na známkách z posledního vysvědčení už některým tolik nezáleží, a tak je možno si závěr školního roku náležitě vychutnat. Výlety, exkurze, akce s prvňáčky, poznávací zájezd do Velké Británie, volnější hodiny, sledování filmů, rozmluvy s náznakem dospělosti.
Najednou, a to velmi rychle, přišel závěrečný den. Bývá to vždy den loučení, odměňování, den plný emocí, slz radosti i nostalgie. Kromě povinného rozdávání vysvědčení došlo i na tradiční rozlučkové vystoupení devátých tříd v tělocvičně. Shlédli jsme nejrůznější situace ze školního prostředí a pobavili jsme se nad tím, jak mohli vypadat učitelé ve svých školních létech. Nejkrásnější je pak loučení prvňáčků se svými celoročními patrony z deváté třídy. Písničky, objetí, plyšáci a slzy se mísí v jeden závěrečný koktejl. Mezi některými dvojicemi je navázáno přátelství na mnoho let. Popřejme tedy odcházejícím žákům mnoho úspěchů na středních školách a všem krásně prožité prázdniny.
A protože čas je velmi neúprosný a někdy až příliš zlomyslný, neuplyne příliš vody do našeho opětovného setkání v den zahájení nového školního roku. Nezapomeňte si pondělí třetího září pečlivě zatrhnout v kalendáři!

Letos opouštějí naši základní školu tito žáci:
9.A - Jan Franěk, David Haiduk, Vojtěch Hanuš, Jakub Hička, Robert Holešovský, Ondřej Klíč,Vladimír Kočvárek, Jakub Kokorský, Michal Křemeček, Josef Martinec, Jan Prokop, Martin Reguli, Petr Střeštík, Martin Zoubek, Silvie Dlapková, Natálie Hložková, Kateřina Charvátová, Valerie Kocianová, Vendula Svobodová, Tereza Štanglová, Simona Švestková

9.B - Michal Antoš, Samuel Černý, Aleš Hroudný, Filip Chmel, Ondřej Chytrý, Lukáš Maňák, Viktor Musil, Jakub Perna, Fabián Smutný, Martin Soldán, Daniel Švec, Šimon Václavík, Vít Volánek, Gabriela Bartoňková, Nikola Bartoňková, Denisa Bohdálková, Andrea Čundová, Kristýna Havlíčková, Helena Jahodová, Tereza Kazdová, Lucie Kroupová, Kateřina Pechová, Klára Svobodová

A. Kadlec

Aktualizováno: 29.06.2018 15:19:19