ZŠ - Viktorie Kalovská ve finále OVOV

Odznak všestrannosti olympijských vítězů je soutěž, která přitahuje mnoho dětí ke sportování a přináší nádherná setkávání mladých sportovců s našimi sportovními hvězdami minulosti i současnosti. Na jejím vzniku i organizaci se podílí mnoho našich světových i olympijských medailistů. Výběr disciplín není rozhodně náhodný, směřuje opravdu k sportovní všestrannosti. Však také zakladateli jsou olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Jednotlivé disciplíny (trojskok z místa, hod medicinbalem obouruč, skok přes švihadlo, kliky, lehy-sedy a další) už napevno zakotvily v hodinách tělesné výchovy většiny škol. Finále letošního ročníku se konalo v Brně a naši školu úspěšně reprezentovala žákyně 9.A třídy Viktorie Kalovská. Absolvovala náročný dvoudenní program obsahující deset atletických disciplín. Žákyně, která se závodně věnuje atletice a v zimě též běžeckému lyžování, si počínala výborně a obsadila v osmdesátičlenném startovním poli vynikající 7. místo. Gratulujeme k úspěchu v republikovém finále a přejeme Viktorii mnoho dalších sportovních úspěchů.
Aleš Kadlec
Více na www.ovov.cz