Hlavicka

ZŠ - Úspěchy Školní revue v roce 2013

Školní revue vychází na střelické škole již devátým rokem. U jeho zrodu stála tehdejší 8.B a za dobu své existence prodělal řadu změn - vystřídala se řada redaktorů, z nepravidelných schůzek se staly pravidelné a několikrát se změnila grafická úprava časopisu.

V letošním kalendářním roce jsme se poprvé zapojili do celostátní soutěže Školní časopis roku. V dubnu 2013 jsme vyhráli krajské kolo jako nejlepší školní časopis Jihomoravského kraje a kromě toho jsme ještě získali první místo ve dvou dalších kategoriích - za obsah a grafiku a postoupili jsme do celostátního.

Po několika měsících napjatého očekávání jsme byli pozváni do Brna na vyhlášení výsledků. Domů jsme si přivezli diplom za 3. místo v kategorii Titulka (titulní strana) a umístili jsme se na 5. místě v kategorii Grafika a na 7. místě v hlavní kategorii Školní časopis roku 2013. Celkově se soutěže zúčastnilo 193 časopisů ze základních škol a podle svého zaměření byly rozděleny do tří skupin: časopisy pro I. stupeň, pro I. + II. stupeň a pro II. stupeň. Školní revue byla zařazena do poslední z nich.

Časopisy hodnotilo podle předem daných kritérií osm na sobě nezávislých porotců z řad novinářů a spisovatelů. Ve výsledkové listině, zveřejněné na stránkách pořádající organizace, nejsou uvedeni všichni finalisté, ale pouze ti, kteří získali minimálně 400 bodů z možných 800.

V současné době se chystáme přihlásit do dalšího ročníku soutěže, a tak pilně pracujeme připravovaném čísle, které nás v ní bude reprezentovat. Doufejme, že se nám bude dařit alespoň tak jako letos. Všechna dosud vydaná čísla Školní revue můžete najít na zsms.streliceubrna.cz/skolni-casopis.

Mgr.Vlasta Sokolová, šéfredaktorka

Redaktoři - autoři soutěžících čísel Školní revue:

Benešová Eliška, 9.tř., Dostálová Kristýna, 9.tř., Chmel Jakub, 9.tř., Chmelová Barbora, 9.tř., Litschmann Patrik, 9.tř., Švestka Jan, 9.tř., Vašulín Jakub, 9.tř., Vašulínová Anežka, 9.tř., Antošová Kamila, 8.B, Ferencová Stella, 8.B, Holešovská Sára, 8.B, Jašová Markéta, 8.B, Prokešová Lenka, 8.B, Koshi Linda, loňská 9.A, Novotná Terezie, loňská 9.A, Svoboda Tomáš, loňská 9.B.

Konečné pořadí

diplom-1.jpg diplom-2.jpg diplom-3.jpg diplom.jpg


 


Aktualizováno: 16.12.2013 23:18:40
Aktualizoval: Dubčák Radim