Hlavicka

ZŠ - Sportovní úspěchy školního roku 2015/2016

Dne 11. 9. 2015 se v Praze konalo Mistrovství České republiky v atletickém víceboji. Viktorie Kalovská, žákyně 8. třídy, obsadila 4. místo. Nejlepšího výsledku dosáhla v běhu na 60 metrů, zvítězila v čase 8,64 s.

Dne 22. 9. 2015 se konal okrskový přebor v minikopané starších žáků, v Zastávce. Hrálo se na umělé trávě se čtyřmi hráči v poli. Sestava Alexandr Barša, Michal Drahonský, Daniel Kříž, Radim Kazda, Tomáš Leitner, Jakub Kokorský, Filip Chmel, Adam Burger a Michal Jahoda vybojovala postup. Porazili jsme Zbýšov 4:1, Ostrovačice 6:2 a domácí drtivě 11:1.

Dne 2.10.2015 se v Želešicích konal okresní přebor v přespolním běhu. Viktorie Kalovská získala první místo na trati 1 000 metrů.

Dne 7. 10. 2015 se konal okresní přebor v minikopané starších žáků, v Želešicích. Hrálo se na polovině velkého hřiště se šesti hráči v poli. Osvědčenou sestavu doplnil Jakub Vlašic. V první skupině se utkali domácí, Kuřim, Ivančice a ZŠ Tišnov, která zvítězila a postoupila do finále. Ve druhé skupině Střelice porazily Újezd 2:0, Gymnázium Tišnov 3:1 a Pohořelice 2:0. Finále jsme jasně ovládli výsledkem 4:0. Střelci našich branek na turnaji: Barša 6, Kříž 3, Kokorský a Leitner. Po mnohaletém, marném, snažení se tedy zúčastníme krajského přeboru, který se bude konat v Letovicích dne 6. 5. 2016.

Dne 10. 12. 2015 se v Brně konal krajský přebor v silovém víceboji. První disciplína je šplh na laně 4,5 metru dlouhém bez přírazu nohou. Dominik Nešpůrek a Lukáš Leskovjan dosáhli solidních časů pod 4 vteřiny, Alexandr Barša a Michal Drahonský zůstali mírně za očekávanými výkony. Jelikož se do soutěže družstev počítají tři nejlepší výsledky, znamenalo to ztrátu, kterou se nám již nepodařilo dohnat. Druhá disciplína je trojskok snožmo z místa do dálky. Leskovjan vyhrál výkonem 860 cm a zaostal jen 30 cm za rekordem ČR, Nešpůrek přidal 800 cm a Drahonský 770 cm. Následovaly shyby na hrazdě, Nešpůrek 20, Barša 16, Leskovjan 15. Poslední disciplína jsou sedy-lehy za 30 vteřin. Barša obsadil třetí místo 33 sedů-lehů, Leskovjan 27, Drahonský 26. V celkovém pořadí jednotlivců se do první desítky dostal Lukáš Leskovjan, 6. místo a Dominik Nešpůrek, 8. místo. Družstvo skončilo na pěkném pátém místě. Přijeli jsme ale obhajovat bronz. Vzhledem k výsledkům jednotlivců, lze naše vystoupení hodnotit jako úspěšné.

Dne 9. 3. 2016 se ve Slavkově konal krajský přebor v gymnastice. Družstvo ve složení Klára Humlíčková, Nela Ulbrichová, Jana Nosová, Žaneta Blažejová obsadilo 4. místo. Družstvo ve složení Kateřina Pechová, Markéta Prudilová, Kristýna Jahodová, Nikola Vláčilová obsadilo 3. místo. Družstvo ve složení Sebastián Tejkal, Tadeáš Václavík, Michal Dobiáš, Daniel Vališ obsadilo 2. místo. V kategorii jednotlivců obsadil Daniel Vališ 3. místo.

Dne 10. 3. 2016 se v Tišnově konal okresní přebor v basketbalu starších žáků. Naši borci v sestavě Alexandr Barša, Michal Drahonský, Radim Kazda, Tomáš Leitner, Jiří Vašulín, Martin Brzobohatý, Adam Burger, Tomáš Humlíček, Vítězslav Jurkovič, Lukáš Sadílek a Jakub Vlašic získali třetí místo.

Jenom díky horšímu skóre jsme nepostoupili ze skupiny do finále. V dramatickém zápase o třetí místo jsme zdolali o jeden koš Pohořelice. Ve finále porazili Židlochovice domácí.

Dne 23. 3. 2016 se ve Střelicích konal okresní přebor v gymnastice žáků sedmých tříd. Naše družstvo ve složení Nikola Bartoňková, Silvie Dlapková, Simona Švestková, Tereza Štanglová, Kateřina Pechová získalo 1. místo. V soutěži jednotlivců obsadila 1. místo Kateřina Pechová a 2. místo Tereza Štanglová. Cvičení na kladině bylo záležitostí pouze domácích, 1. místo Simona Švestková, 2. místo Tereza Štanglová a 3. místo Kateřina Pechová.

Dne 31. 3. 2016 se v Tišnově konal okresní přebor mladších žáků v basketbalu. Družstvo v sestavě Jakub Kokorský, Michal Křemeček, Martin Soldán, Aleš Hroudný, Filip Chmel, Michal Jahoda, Vítězslav Jurkovič, David Holešovský, David Harth, Dominik Novotný, Václav Novotný a Jaroslav Kalina obsadilo čtvrté místo. Ve skupině jsme jasně porazili Tišnov A, pak prohráli, po takticky vypuštěném druhém poločase, s Pohořelicemi. V zápase o třetí místo jsme o koš prohráli s Tišnovem B.

Dne 25. 4. 2016 se v Ivančicích konal okresní přebor v atletickém pětiboji a družstvo ve složení Viktorie Kalovská, Kristýna Jahodová, Tereza Štanglová, Kateřina Pechová, Jakub Kokorský, Filip Chmel, Václav Novotný a Michal Jahoda zvítězilo. V soutěži jednotlivců, ve svých kategoriích zvítězili Viktorie Kalovská, Jakub Kokorský, Václav Novotný a Michal Jahoda, druhé místo osadili Filip Chmel a Marie Kokorská, třetí místo Dominik Novotný. Krajský přebor se koná v červnu v Brně.

Dne 6. 5. 2016 se v Letovicích konal krajský přebor v minikopané starších žáků. Zúčastněná družstva: ŽŠ Brno ul. Vedlejší, ZŠ Střelice, ŽS Znojmo ul. Mládeže, ZŠ Boskovice, ZŠ Letovice. Naši nastoupili do turnaje v této zeštíhlené sestavě - Alexandr Barša, Michal Drahonský, Daniel Kříž, Radim Kazda, Adam Burger, Jakub Vlašic, Jakub Kokorský. Jurkovič se totiž omluvil, Leitner onemocněl a Chmel si na tréninku, den před soutěží, poranil kotník. Při čtyřech hráčích v poli tak seděl na lavičce jeden náhradní brankář a stejný počet hráčů do pole.

V prvním zápase jsme narazili na domácí a porazili jsme je jasně 6:0. S Boskovicemi jsme vedli 2:0, přišla ale krize a soupeř do konce zápasu srovnal. Důležitý byl zápas se Znojmem, poté co soupeř vyrovnal, na 1:1, jsme ho dokázali přetlačit, 3:1 pro nás. Poslední soupeř z Brna měl před zápasem o dva body více, podařilo se nám ho ale zaskočit a najednou jsme vedli 3:0. Mocnému finiši soupeře jsme naštěstí odolali a postoupili na republikovou kvalifikaci do Jihlavy, kde se 13. 5. 2016 utkáme s lídry Pardubického kraje a kraje Vysočina o postup na republikové finále, které se hraje 26. 5. a 27. 5. 2016 v Teplicích.

Dne 13. 5. 2016 se v Brně konal okresní přebor v atletice. Družstvo ve složení Viktorie Kalovská, Nikola Vláčilová, Kristýna Jahodová, Kateřina Pechová, Andrea Čundová, Silvie Dlapková, Markéta Prudilová, Karolína Dubská, Nikola Wanke, Jana Švestková obsadilo třetí místo.
Dne 13. 5. 2016 se v Jihlavě konala kvalifikace na republikové finále v minifotbale starších žáků. Kraj Vysočina reprezentovala ZŠ Jihlava ul. E. Rošického, Pardubický kraj ZŠ Pardubice ul. Ohrazenice a Jihomoravský kraj ZŠ Střelice. Mužstvo ve složení Alexandr Barša, Michal Drahonský, Daniel Kříž, Radim Kazda, Tomáš Leitner, Jiří Vašulín, Adam Burger, Jakub Vlašic, Jakub Kokorský, Filip Chmel, Martin Soldán, David Harth a Dominik Nešpůrek sice bojovalo, ale proti sportovním školám se neprosadilo. V prvním zápase jsme prohráli s Jihlavou 1:6 po poločase 0:4, náš gól vstřelil Kokorský. V druhém zápase si zahráli i všichni náhradníci, prohru 1:11 korigoval Barša.

Dne 2. 6. 2016 se v Jihlavě uskutečnil turnaj čtyř krajských výběrů žáků v kopané. První místo obsadil domácí výběr, když dokázal vyrovnat zápas s Jihomoravským krajem a otočit zápas s Dolním Rakouskem. Druhé místo patřilo nám, rozhodli jsme v posledním zápase, kdy cizinci dostali pětku. Třetí místo získaly Jižní Čechy.

Jihomoravský kraj reprezentovali tito žáci: Alexandr Barša, Michal Drahonský, Daniel Kříž, Tomáš Leitner, Jakub Kokorský - ZŠ Střelice, Ibrahim Aldin - ZŠ Brno Horní, Marek Jucha, Petr Adamec, Tomáš Bílek - ZŠ Brno Měšťanská, Vojtěch Kamenský, Miroslav Kamenský, Jan Pelíšek, Jan Švanda, Martin Půček, Tarik Lukšíja, Marian Banda - ZŠ Brno Bednářova.

Dne 6. 6.2016 se konal v Brně krajský přebor v atletickém víceboji. Na závodníky čekal běh na 60 metrů, skok daleký, hod míčkem, sedy-lehy na dvě minuty, shyby na šikmé lavici, také na dvě minuty a závěrečný běh na 1 000 metrů. Z deseti žáků naší školy si nejlépe vedla Viktorie Kalovská, která dokázala krajský přebor vyhrát potřetí za sebou. Za zmínku stojí pěkné čtvrté místo Dominika Novotného a šesté Michala Jahody.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg

Aktualizováno: 12.07.2016 19:20:06
Aktualizoval: Dubčák Radim