ZŠ - Sportovní přehled školního roku 2018/2019

Dne 21. 9. 2018 se v Zastávce konal okrskový přebor v minikopané starších žáků. Naše mužstvo obsadilo druhé místo, když v rozhodujícím zápase prohrálo gólem v poslední minutě s domácím výběrem.

Dne 27. 9. 2018 se v Želešicích konal okresní přebor v přespolním běhu. David Brtník obsadil druhé místo v kategorii žáků pátých tříd, když porazil 72 soupeřů. Těsně unikla medaile Elišce Zadákové v kategorii starších žákyň.

Dne 13. 10. 2018 se u nás konal Střelický kros.
Na stupně vítězů z domácích vystoupili Matěj Szemla, Marcela Melkusová, Veronika Misáková, Viktorie Bursová, David Brtník, Vítek Pelikán, Jakub Krištof, Kristýna Havlíčková, Ondřej Klíč a Daniel Vališ.

Po vítězství v okrskovém a okresním kole ve šplhu na tyči se v Brně dne 26. 11. 2018 konal krajský přebor. Družstvo starších žáků v sestavě Dominik Švestka, David Holešovský, Václav Novotný, Daniel Vališ zaostalo za prvním družstvem jen setinu vteřiny a starší dívky v sestavě Safia Hassani, Nela Ulbrichová, Eliška Zadáková, Eva Brtníková zvítězily.

Dne 5. 12. 2018 se v Brně konal krajský přebor v silovém čtyřboji. Závodníci musí vyšplhat na lano jen za pomocí rukou, skočit trojskok snožmo z místa do dálky, udělat co nejvíce shybů na hrazdě a sedů-lehů za půl minuty. Družstvo A v sestavě Václav Novotný, Daniel Vališ, Dominik Švestka, David Holešovský obhájilo třetí místo z patnácti soutěžících, družstvo B skončilo na desátém místě.

Dne 8. 12. 2019 se v Portoroži konalo mistrovství Evropy v karate a David Brtník obsadil v kumite žáků do dvanácti let druhé místo.

Dne 30. 1. 2019 se v Želešicích konal čtvrtý ročník Pololetního poháru v halové kopané a naše mužstvo starších žáků obsadilo druhé místo, když rozhodující zápas s Ořechovem prohrálo 5:6.

Dne 19. 3. 2019 se v Ivančicích konal okresní přebor v atletickém pětiboji a družstvo v sestavě Jolana Švarcová, Kamila Čundová, Lucie Čaganová, Karolína Borkovcová, Khitab Hassani, Vítek Pelikán, Lukáš Nešpůrek, Jiří Novotný obsadilo druhé místo a postoupilo do krajského kola, které se bude konat v Brně asi koncem května. V soutěži jednotlivců zvítězili ve svých věkových kategoriích Jolana Švarcová a Michal Jahoda, druhé místo obsadila Lucie Čaganová a třetí Kamila Čundová a Michaela Krajinová.

Dne 19. 3. 2019 se ve Střelicích konal okresní přebor v gymnastice žáků sedmých tříd. Družstvo dívek v sestavě Bernadeta Kadaňková, Anna Sajvaldová, Natálie Drapelová, Aneta Soukalová, Kateřina Gregrová zvítězilo. V soutěži jednotlivců obsadila Kateřina Gregrová 1. místo a další prvenství přidala ve cvičení na kladině, kde byla ještě třetí Aneta Soukalová. Naši hoši dominovali v soutěži jednotlivců hlavně proto, že se nikdo na okrese nenašel, aby se jim postavil. Tadeáš Václavík zvítězil, Michael Dobiáš byl druhý a Eduard Valeš třetí.

Dne 11.3 2019 se ve Střelicích konal okrskový přebor v halové kopané a naše mužstvo zvítězilo, stačila k tomu výhra nad Zbýšovem 14:0.

Dne 20. 3. 2019 se v Ivančicích konalo okresní finále v halové kopané a mužstvo v sestavě Michal Jahoda, Jiří Novotný, Dominik Novotný, Miroslav Soldán, Marek Jahoda, Filip Ruschka, Filip Liška, Patrik Paszkowski, David Harth, Khitab Hassani obsadilo třetí místo.

Dne 24. 4. 2019 se v Zastávce konal okrskový přebor v malé kopané žáků 3.-5. tříd. Střelice obsadily 4. místo. Po dvou prohrách a jedné výhře dokázaly jako jediní vzít body vítěznému Zbýšovu, který vyrovnal na 2:2 dvě minuty před koncem zápasu.

Dne 6. 5. 2019 se v Ivančicích konal okrskový přebor v atletice starších žáků. Naše družstvo obsadilo 3. místo ze šesti startujících. Nejlepšího individuálního výkonu dosáhl Adam Staněk, skokem do dálky 513 cm obsadil 2. místo. Stejně dopadla štafeta na 4x60m.

Dne 27. 5. 2019 se v Brně konal krajský přebor v atletickém šestiboji. Z deseti našich žáků se nejlépe umístila Jolana Švarcová na 6. místě. Michal Jahoda skončil osmý a v disciplíně driblink s míčem zvítězil.

Aktualizováno: 06.06.2019 20:06:03