Hlavicka

ZŠ - Sportovní přehled školního roku 2017/2018

Dne 22. 9. 2017 se v Ivančicích konal okrskový přebor v minikopané starších žáků. Mužstvo ve složení Jakub Kokorský, Martin Zoubek, Filip Chmel, Petr Střeštík, Martin Soldán, Fabián Smutný, David Harth a Michal Jahoda obsadilo první místo, když nevyhrálo pouze poslední zápas už se zajištěným prvním místem a postoupilo do okresního přeboru, který se bude konat dne 5. 10. 2017 v Želešicích.

Dne 27. 9. 2017 se v Želešicích konal okresní přebor v přespolním běhu. Eliška Zadáková doběhla na čtvrtém místě těsně za medailí.

Dne 5. 10. 2017 se konal v Želešicích okresní přebor v minifotbalu žáků. Mužstvo naší školy obsadilo 4. místo.

Dne 30. 11. 2017 se v Brně konal krajský přebor ve šplhu na tyči. Družstvo starších žáků v sestavě Martin Reguli, Ondřej Klíč, Ondřej Chytrý celkovým časem 7,21 s zvítězilo. Rozhodlo až pomocné hodnocení, nižší součet umístění jednotlivých závodníků. Druhé družstvo mělo totiž na setinu vteřiny stejný čas!

Starší dívky v sestavě Simona Švestková, Kateřina Pechová, Eva Brtníková získalo druhé místo. Od zlata je dělilo sedm desetin vteřiny.

Družstvo mladších dívek v sestavě Eliška Zadáková, Safia Hassani, Žaneta Blažejová obsadilo 6. místo a družstvo mladších žáků v sestavě Daniel Vališ, Jan Mrázek, Tadeáš Václavík obsadilo 7. místo. V soutěži starších jednotlivců bojovali ještě Andrea Jarošová a Václav Novotný. Na vítězství v okrskovém a okresním kole se ještě podílel David Holešovský.

Dne 6. 12. 2017 se v Brně konal krajský přebor v silovém čtyřboji. Družstvo ve složení Martin Reguli, Filip Chmel, Václav Novotný, Daniel Vališ obsadilo 3. místo. V soutěži jednotlivců obsadil Martin Reguli 2. místo. Družstvo ve složení Ondřej Klíč, Dominik Švestka, David Harth obsadilo 8. místo.

Regulimu uniklo první místo díky průměrnému trojskoku, jinak zářil. Zvítězil např. ve šplhu na laně 4,5m, ze stoje, bez přírazu, za 3 vteřiny. Novotný měl výborný trojskok a vynikající sedy-lehy, trápil se na shybech na hrazdě a pár mu jich rozhodčí neuznal kvůli špatnému stylu. Chmel a Vališ podali solidní výkony, čekalo se od nich v některých disciplínách trochu víc. V družstvu B zabodoval Klíč, ostatní draze zaplatili nováčkovskou daň.

Jelikož jsme byli jediní, kdo se postavil úspěšně brněnským školám, lze akci hodnotit jako vydařenou.

Dne 31. 1. 2018 se v Želešicích konal Pololetní pohár v sálové kopané. Naše družstvo obhájilo první místo, i když hráči ze základní sestavy dostali volno.

Dne 20. 3. 2018 se v Ivančicích konal okresní přebor v halové kopané starších žáků. Družstvo ve složení Jakub Kokorský, Filip Chmel, Viktor Musil, Samuel Černý, Petr Střeštík, Michal Jahoda, Martin Soldán, Miroslav Soldán, Martin Zoubek, Filip Liška, Khitab Hassani, Richard Suchomel získalo druhé místo. Před tím muselo vyhrát okrskové kolo.

Dne 22. 3. 2018 se ve Střelicích konal okresní přebor v gymnastice žáků sedmých tříd. Družstvo dívek ve složení Zadáková Eliška, Ulbrichová Nela, Vianaová Laura, Nosová Jana, Blažejová Žaneta obsadilo druhé místo. Družstvo chlapců v sestavě Daniel Vališ, Khitab Hassani, Tadeáš Václavík zvítězilo. V soutěži jednotlivců obsadili třetí místo Eliška Zadáková, Tadeáš Václavík a Jana Nosová na kladině, druhé místo Khitab Hassani a Laura Vianaová na kladině, zvítězili Daniel Vališ a Žaneta Blažejová na kladině.

Dne 31. 5. 2018 se v Brně uskutečnilo krajské kolo Ovov. Žáci zde soutěžili v atletickém šestiboji. Z okresního kola, kde se naše družstvo v sestavě Eva Brtníková, Sabina Urbánková, Eliška Zadáková, Natálie Drapelová, Michal Jahoda, Dominik Novotný, David Holešovský, Adam Staněk umístilo na druhém místě a jednotlivci získali 4 medaile (Michal Jahoda, Kateřina Grégrová, Natálie Drapelová bronz a Jolana Švarcová zlato) postoupili Sabina Urbánková, Kateřina Grégrová a Jolana Švarcová. Nejlepšího výsledku dosáhla Jolana Švarcová, obsadila čtvrté místo ve své kategorii.Aktualizováno: 04.06.2018 22:33:00
Aktualizoval: Dubčák Radim