Hlavicka

ZŠ - Školní výlet 9. B na Pálavu

I přes koronavirovou pandemii jsme letos s 9.B vyrazili na školní výlet na Pálavu. A abychom se vyhnuli davům lidí v dopravních prostředcích, zvolili jsme dopravní prostředek veskrze ekologický - jízdní kolo. Akce se v termínu od 16. 6. do 18. 6. s výjimkou dvou nemocných kluků zúčastnila celá třída. Však jsme taky po roce, kdy jsme byli zavřeni doma, společně strávený čas v přírodě potřebovali. Doprovod na výletě zprostředkovali učitelé Lenka a Jiří Benešovi a jako zdravotník Ivana Holešovská.
Počasí na výlet jsme si objednali opravdu velmi teplé. Rtuť teploměru se po celé tři dny pohybovala okolo třiceti stupňů. I díky němu jsme se po celé tři dny mohli koupat, ale taky řešili opálení od sluníčka, pitný režim a úpaly.
Ubytovaní jsme byli v Nových Mlýnech v kempu Pálava, který se nachází pod hrází spodní nádrže Nové mlýny. V těchto místech vytéká z přehrady řeka Dyje, která zde meandruje a vytváří zde i slepá ramena. Jedním z nich je i NPR Křivé jezero, které leží v těsné blízkosti kempu. Jedná se o zachované zbytky původních lužních lesů, kde se můžete potkat s bobrem evropským, orlem mořským a velkým množstvím vodních ptáků, obojživelníků a také hmyzu. Zejména komárů. Ti nás během našeho pobytu zde pěkně potrápili, ani repelenty, které jsme s sebou měli, je příliš neodradily. Holt i komáří samičky musí něco jíst...
Během našeho výletu jsme navštívili Archeopark v Pavlově, Lednicko - valtický areál i Lednici, pěšky jsme zvládli vystoupat na Pálavu i s nejvyšším vrcholem Děvínem a v kempu jsme si užili her. Společně jsme strávili pěkné chvíle s kytarou a písničkami nebo jsme si jen tak povídali. Což byly v uplynulém roce činnosti, které nám dost chyběly. Tři dny utekly jako voda a my jsme se vrátili ještě na pár dnů do školních lavic. Opálení, unavení, poštípaní od komárů, ale se spoustou zážitků, na které budeme po opuštění naší školy rádi vzpomínat.
Lenka Benešová a žáci 9. B

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg


Aktualizováno: 01.07.2021 00:48:03
Aktualizoval: Dubčák Radim