ZŠ - Prosluněné slovo ZÁŘÍ

Chválu zaslouží naši obrozenci, kteří se v dobách minulých rozhodli pojmenovat měsíce v roce krásnými českými názvy. Jiné národy to štěstí nemají

a musejí se smířit s takovými podivnostmi, jako je pojmenování tohoto měsíce číslovkou sedm, přestože každý ví, že je to měsíc devátý. Proč to tak je, si můžete buď vyguglit (to je ale strašné slovo), nebo se to dovíte v naší vzdělávací instituci, která otvírá své brány v pondělí 4. září v 8 hodin.

Pokud počasí dovolí, odehraje se tradiční přivítání venku před vchodem s následujícím slavnostním vstupem prvňáčků do svých tříd. Patroni z devátých tříd už čekají. V pondělí se děti ve škole zdrží dvě hodiny, v úterý první stupeň čtyři a druhý stupeň pět hodin.

A jak je to s tím zářením? Zářit by mohlo slunce na obloze, ale tomu se moc poručit nedá. Zářit by mohly tváře všech zúčastněných. Tím si také nejsme jisti, ale trochu se to natrénovat dá. Zářit novotou mohou mnohé sešity, učebnice, pastelky, pravítka či dokonce celé třídy. A na co se nejvíc těšíme? Že budou zářit vědomosti v hlavách našich malých i větších žáků. A tato záře nechť nás provází v září, prosinci, nebo třeba v březnu. Přejeme úspěšný nový školní rok.

učitelé ZŠ Střelice

Aktualizováno: 03.09.2017 20:50:22