ZŠ - Otevíráme zlatou bránu!!

Ne, ne, dějiny přepisovat nebudeme, žádné další Nagano se nekoná, to jen sluncem zalité Česko na konci června otevřelo zlatou bránu prázdnin. Někdo by mohl říct, že ta zlatá brána je jen odlesk řepkových polí, ale to jsou pomluvy. Tu zlatou bránu si totiž otevře každý tvor školou povinný sám a ve světě prázdnin se pak může volně pohybovat do konce srpna.

Poslední týden byl na škole směsí úřadování, hodnocení, posledních výukových programů i soutěží, předávání učebnic, trochy té zábavy, stěhování lavic a někdy i nekonečného čekání na další zvonění.

A když je všechno hotovo, mapy sbaleny, třídní knihy uzavřeny a skříňky na chodbách vyprázdněny, přichází poslední červnový pátek. Začal jako obvykle v tělocvičně předáváním odměn za úspěchy v soutěžích. A že jich letos bylo požehnaně! Naši žáci se letos pravidelně umísťovali na předních příčkách v okrese a neztratili se ani v krajských soutěžích. Dopoledne pokračovalo tradičním rozlučkovým vystoupením žáků a žákyň devátých tříd. Jejich poděkování učitelům mělo příjemný humorný až ironický nádech, učitelé se snadno ve scénkách ze života školy poznali, ale jak se blížil závěr, leskly se slzy v očích i těm, do nichž by to člověk neřekl. Loučili se nejen deváťáci ze tříd paní učitelky Dalecké a Zatloukalové, ale také paní učitelka Dagmar Teplá, která odchází do důchodu. Děkujeme jí za celá ta dlouhá léta práce pro děti. Nejdojemnější pak bývá loučení prvňáků se svými patrony. Některé dvojice dokážou navázat přátelství na dlouhá léta, některé se možná vidí naposledy.

Dopoledne už pokročilo, když se ve třídách odehrál závěrečný akt letošního školního roku - předání vysvědčení. Že se všem nemuselo úplně líbit, je samozřejmé, ale prázdniny jsou stejně dlouhé pro všechny. Zlatá brána července a srpna je otevřena, brány školy se pro zvídavé žactvo otevřou v pondělí 2. září. Budeme ono zvídavé žactvo napjatě očekávat. Hezké prázdniny všem!

Aleš Kadlec

Aktualizováno: 30.06.2019 22:46:19