Hlavicka

ZŠ - Okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

5.5.2022 byl významným dnem pro vybrané žáky 8. a 9. třídy, kteří se zúčastnili atletických závodů Poháru rozhlasu v Brně na Moravské Slávii. Družstvo ve složení David Brtník, Ondřej Charvát, Jakub Krištof, David Liška (náhradník), Lukáš Nešpůrek, Dominik Pařízek, Vítek Pelikán, Jakub Rusanov, Tomáš Stehlík a Dominik Weinstein se reprezentace své školy zhostili ukázkově.
Počáteční nervozita po příchodu na stadion byla velmi rychle vystřídána touhou předvést co nejlepší výkony ve svých disciplínách. Jako první přišel na řadu sprint na 60 metrů, kde střelickou školu reprezentoval Dominik Pařízek, Jakub Krištof a Lukáš Nešpůrek. Přes drobné komplikace se starty z bloků nemohla první disciplína dopadnout lépe. Lukáš převálcoval celé startovní pole a s časem 7,53 šedesátku vyhrál.

Následoval vrh koulí, kde se ukázali naši Jakubové. Konkrétně Krištof a Rusanov. Lépe se vedlo Jakubu Rusanovovi, který čtyřkilovou kouli vrhl do úctyhodné vzdálenosti 10,43m a obsadil 6. místo. Druhý Jakub hodil 9,62m.

Společně s vrhem koulí probíhal ve skokanském sektoru skok vysoký, kde nás reprezentoval Ondra Charvát a David Brtník. První jmenovaný zdolal laťku ve výšce 1,42m. Davidu Brtníkovi se dařilo lépe a proskákal se až na výšku 1,58m, což mu přineslo dělené 4. místo.

Jako další naše borce čekala disciplína, ze které měli největší respekt. Štafeta 4x60 metrů. Na startu jsme měli štafetu A (Nešpůrek, Pařízek, Krištof a Stehlík) a štafetu B (Weinstein, Brtník, Charvát a Pelikán). Štafeta A skončila těsně pod stupni vítězů na 5. místě s časem 31,40s. „Béčková" štafeta zaběhla za 33,26s a obsadila 20. příčku.

Závodní program se pomalu ale jistě blížil ke konci a před námi již byly poslední dvě disciplíny. Nejdříve začal skok daleký. Zde jsme měli v ohni dvě želízka. Dominik Weinstein skočil do vzdálenosti 4,84m a obsadil tak 20. místo. To Lukáš Nešpůrek dolétl až do vzdálenosti 5,21m, což mu přineslo 8. příčku.

Vrcholem celého závodu byl běh na 1500 metrů. V této disciplíně zazářil Dominik Weinstein, který těsně atakoval hranici 5 minut. Zaběhl za 5:01,86 a obsadil bramborové 4. místo. 13. pozici obsadil David Brtník s časem 5:13,31. V těsném závěsu za Davidem doběhl na 16. místě Vítek Pelikán v čase 5:16,05.

Finálové vyhlášení výsledků bylo snad největším adrenalinem. Nikdo z nás nedokázal odhadnout, jak jsme dopadli v soutěži družstev. „S celkovým počtem 5286 bodů se na druhém místě umístili žáci ZŠ Střelice u Brna!", ozvalo se z úst hlasatele. V tu chvíli jsme propukli v ohromný jásot. Za pár okamžiků se našim reprezentantům houpala na krku stříbrná placka a na tváři se objevil nefalšovaný úsměv.

Co říci na závěrem? Sláva vítězům, čest poraženým a obrovská gratulace našim borcům za parádní atletickou reprezentaci. Hoši, jen tak dál!

Bohumír Veselý

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg

Aktualizováno: 08.05.2022 22:16:04
Aktualizoval: Dubčák Radim