Hlavicka

ZŠ - Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní

Od dob Osvobozeného divadla víme, že „celé lidské pokolení mělo by víc pokoje, kdyby bylo to, co není a nebylo to, co je." Když končil loňský školní rok, vypadalo to, že skončila jedna nepříjemná příhoda s naší matičkou Zemí. V září jsme se přesvědčili, že „řeknete -li, že život je pes, co má být zítra za zvíře, když je dnes pes." Prožili jsme školní rok, jaký jsme si ani ve snu nedokázali představit. Ale Češi jsou národ přizpůsobivý. Bylo to poznat na dětech, rodičích i učitelích. Všem, kteří tento rok zvládli se ctí, patří veliké poděkování. Někdy se hodiny u počítačů zdály nekonečné, marné a vysvobození v nedohlednu. Nakonec jsme ale mohli děti opět ve škole přivítat a školní rok dokončit. A jako definitivní se ukázaly i prázdniny, přestože z úst politiků zaznívaly všelijaké zvěsti. A tak poslední dny ve škole už vypadaly jako v normálních dobách. Všude hromady učebnic, úklid tříd, tisk vysvědčení a úleva po náročných měsících.

Jedna z mála věcí, kterou lze pokládat za definitivní, je, že deváťáci prožili na základní škole svůj poslední den. Závěrečný den proběhl stejně jako loni venku před školou v úsporném režimu, ale i tak při závěrečné písničce deváťáků nějaké ty slzy dojetí protekly. Cesta našich nejstarších žáků celým letošním rokem až k přijímacím zkouškám byla o něco zamotanější než obvykle, ale nutno říct, že se zhostili této výzvy se ctí. Všichni se dostali na některou ze zvolených škol a mohou tak s čistým svědomím za sebou dveře svých tříd zavřít. Z 9.A jsou to Filip Barták, Michael Dobiáš, Marek Hökl, Jan Karafiát, Adam Křivánek, Matyáš Meister, Daniel Střecha, Sebastian Tejkal, Tadeáš Václavík, Eduard Valeš, Filip Sanders Vitkovič, Tereza Bednářová, Noemi Černá, Natálie Drapelová, Kateřina Gregrová, Stela Klevetová, Ellen Klimentová, Anna Sajvaldová, Aneta Soldánová, Aneta Soukalová, Iveta Toušková. Z 9. B vyrážejí do světa Matouš Barták, Vojtěch Bezoušek, Jakub Daniel, Martin Holešovský, Adam Jaroš, Patrik Jaroš, David Kalianko, Martin Novák, Šimon Perna, Erik Seifert, Marek Zamazal, Dominik Zoubek, Adéla Bartoňková, Bernadeta Kadaňková, Adéla Karafiátová, Nela Lhotská, Amálie Moulisová, Eliška Rautenkranzová, Sára Smutná, Valerie Vašková. Tak šťastnou cestu životem!

S ostatními se pravděpodobně setkáme v září ve škole, ale znáte to, stoprocentního není nic. Jak zpívali V+W, „řekne se, třeba že se to a to stane tak a tak, ono to pak dopadne docela naopak." A tak popřejme našim žákům, kteří si v ruce odnášeli vysvědčení z letošního školního roku, aby prožili prázdniny podle svých přání a plni zážitků, energie a zvídavosti se v září vrátili do školních lavic.

Krásné a bezpečné léto!

Aleš Kadlec

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg


Aktualizováno: 01.07.2021 00:54:39
Aktualizoval: Dubčák Radim