ZŠ - LiStOVáNí životem

Nevíte, kam se vám doma záhadně ztrácejí ponožky? A vždy jen jedna z páru? Naši žáci 1. stupně už to vědí!

Ve středu 11. ledna měli totiž jedinečnou možnost vidět Lichožrouty v akci. Lichožrouti jsou záhadní tvorové, kteří „žerou" ponožky a z párů dělají licháče. Pro normálního člověka jsou ale neviditelní a jejich přítomnost poznáte jen podle neustále se ztrácejících ponožek. Českobudějovičtí herci Pavel Oubram, Věra Hollá a Tomáš Drápela se na chvíli v takové Lichožrouty převtělili a věřte, že to byl opravdu zážitek. A jaké jsou další příběhy Lichožroutů? Tak to si můžete přečíst v knize Lichožrouti od Pavla Šruta a Galiny Miklínové.

Marcela Bezoušková

Zatímco mladší část žactva se věnovala každodenním potížím s ponožkami, ti starší řešili problémy přímo planetární. Utajení mimozemšťané z knihy Marka Haddona Spudveč aneb 70000 světelných let se vydávají za učitele, chovají se podezřele, něco podivného chystají a mají nějaké tajemné náramky. A tak se žáci, kteří jsou zatím v životě spíš smolaři a outsideři, vydávají na dobrodružné i zábavné pátrání. Výše zmínění herci se u předvádění této knihy bavili stejně jako autor, když ji psal, a stejně jako diváci v sále. My přihlížející učitelé jsme se pak mohli zamyslet, jestli náhodou všichni nejsme tak trochu mimozemšťané.

A pokud se zamyslíme, proč se zrovna tyto dvě knížky sešly tak blízko sebe, najdeme, když chceme, nějakou souvislost. Žijeme v době, kdy stále vedle sebe řešíme malé problémy každodenního života i obrovské problémy naší planety. Inspirujme se z knih, dělejme, co můžeme, ale nezblázněme se ani z malých, ani z velkých problémů. Nebo život uteče, než bys řekl spudveč a lichožrout.

Aleš Kadlec

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg

Aktualizováno: 07.02.2017 17:07:35