ZŠ - Evropský den jazyků

Na podporu jazykové a kulturní rozmanitosti prohlásila Rada Evropy den 26. září Evropským dnem jazyků. Cílem je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků. Všude v Evropě se v tuto dobu konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí.

Naše škola nechtěla zůstat pozadu. Žáci se pochlubili svými jazykovými znalostmi, a tak se na nástěnce postupně objevovaly texty ve všech cizích jazycích, které se na naší škole učí, tedy v angličtině, francouzštině, němčině a ruštině. V pondělí 26. září jsme strávili příjemné dvě hodiny na školním hřišti. Čtyřčlenné týmy žáků z 6. až 9. tříd si lámaly hlavy nad padesáti otázkami z reálií zemí, kde se mluví anglicky, francouzsky, německy a rusky. Na své si přišli i výtvarně nadaní žáci, když kreslili známé stavby z těchto zemí. Vítězné týmy nakonec dostaly sladkou odměnu a nejlepší výkresy ozdobily školní chodbu.

Blanka Dalecká a Monika Zatloukalová
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg

Aktualizováno: 10.10.2016 22:57:27