ZŠ - Den řemesel v Bosonohách

V úterý 20. září 2016 se konal Den řemesel ve Střední škole stavebních řemesel v Bosonohách. Žáci Základní školy ve Střelicích se již několik let účastní projektu Šikovné ručičky pro JMK. Jedenkrát za měsíc navštěvují dílny, kde si během dopoledne vyrobí nějaký předmět ze dřeva nebo kovu. A to pod odborným vedením mistrů odborného výcviku. Seznamují se s postupem výroby a současnými technologiemi.

Při návštěvě Dne řemesel se setkali s předsedou vlády ČR panem Bohuslavem Sobotkou a hejtmanem Jihomoravského kraje panem Michalem Haškem. Žáci Ondřej Chytrý a Jakub Perna panu Sobotkovi položili dvě otázky. Odpovědi se dozvíte z příštího čísla školního časopisu. Přítomen byl i prof. Ing. Miroslav Kuzdas, CSc. s manželkou, kterého členové redakce také vyzpovídali.

Všichni přítomní žáci byli pochváleni za slušné chování a zájem o zhotovení výrobků na stanovištích - autíčko, píšťalku, zvířátko, čalounický knoflík a smajlíka. Poslední dotaz z řad žáků zněl: „Kdy pojedeme příště?"

Fialová, ředitelka školy

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg

Aktualizováno: 20.09.2016 22:23:32