ZŠ - Dějepisná exkurze 8. A

V osmém ročníku jsme prošli dějinami od 17. století až do století dvacátého, pro budoucí život a postoje žáků nejdůležitějšího. Pomalu se tak před námi začíná odkrývat věk velkých technických vynálezů, ohromného bohatství, ale i nekonečné bídy a teroru.

V souvislosti s probíraným učivem jsme 15. června navštívili bývalou krajskou věznici v Brně, jejíž dějiny sahají až do závěru 18. století. Objekt, který byl původně situovaný za městské hradby, se postupně ocitl uprostřed města a málokdo má dnes tušení, že ještě v průběhu 20. století zde docházelo k věznění a popravám politických odpůrců nacismu a především komunismu.

Děkujeme za to, že nám TIC města Brna zpřístupnilo objekt, kde se jen ojediněle konají prohlídky. Bylo to poprvé, co místo navštívili žáci jakékoliv školy v rámci dějepisné exkurze.

Eva Sázavská, uč. dějepisu

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg