ZŠ - Dějepisná exkurze 6. A - Tajemství mamutí skládky

Výukový program s tímto názvem navštívili v Archeoparku Pavlov v rámci závěrečné dějepisné exkurze žáci 6. A. Program kombinoval znalosti o fauně doby ledové a znalosti o postupech a metodách archeologické práce. Děti se rozdělily na tři různé týmy - mamuty, nosorožce a soby, každý tým tedy představoval jedno pravěké zvíře. Během programu dávaly týmy dohromady informace o jednom z těchto zvířat. Výměnou za splněné úkoly získávaly další a další informace. Prvním úkolem byl například pravěký hazard, kdy žáci hádali různá čísla a na své tipy si sázeli (např. Věděli byste, kolik měřil mamut?). Dále pak lovili, řešili archeologické „pexeso", poznávali pravěká zvířata nebo zkoušeli popsat postup archeologické práce od terénního výzkumu až po práci v laboratoři. Na konci programu všichni absolvovali v učebně závěrečný kvíz, který prověřil, co vše se naučili a na úplný závěr exkurze zhlédli film a expozici muzea.
Eva Sázavská
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg

Aktualizováno: 27.06.2019 23:09:36