ZŠ - Autorské čtení Petry Braunové

Jak přivést děti ke čtení? Otázka, kterou si pokládáme každý den. Ve škole si povídáme o knihách, čteme ukázky, ale kdo lépe dokáže mluvit o knížkách než samotní autoři? Proto jsme k nám dne 16. 11. 2016 pozvali autorku dětských knih Petru Braunovou. Autorského čtení se zúčastnil celý první stupeň a na své si přišli opravdu všichni. První knihy, jak sama autorka prozradila, začala psát pro své vlastní děti, když je chtěla přivést ke čtení. Kromě informací, jak složitý proces je vydávání knih, se také žáci dozvěděli, kde autorka bere inspiraci a s kým na knihách spolupracuje. Prostor byl také pro zvídavé otázky našich žáků, které často pobavily i samotnou autorku. Pokud Ježíšek hledá inspiraci, myslím, že kniha od této autorky je dobrou volbou.
Andrea Kašparová

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg