ZŠ - Adventní čas ve Vídni

Od poloviny listopadu až do Vánoc dochází k přeměně Vídně v kouzelné vánoční město, kde vůně cukroví a horký punč postupně rozsvěcují vánoční náladu. V tento čas každý rok vyráží do Vídně také žáci školy s rodiči a zájemci z řad veřejnosti.
Letos jsme k prohlídce zvolili zámek Schönbrunn, místo, kde se narodil a také zemřel císař František Josef I., od jehož smrti 21. listopadu uplynulo 100 let. Prohlídka zámku a dvě výstavy - v Schönbrunnu a Muzeu císařských kočárů, nás dopodrobna seznámily s císařovým životem, rodinou, manželstvím, zálibami a politickými událostmi jeho života.
Vánoční trh před kulisou císařského sídla pak všechny účastníky přenesl do jedné z nejkrásnějších dob v roce - doby adventu.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg

Aktualizováno: 03.12.2016 19:57:45