ZŠ - Adopce na dálku

Vážení rodiče,
stejně jako v minulých letech budeme pokračovat v projektu adopce na dálku, který uskutečňujeme prostřednictvím organizace Bwindi Orphans, která sídlí ve Střelicích.
Našeho Johna podporujeme již šestým rokem, proto bych ráda připomněla okolnosti adopce a jeho životní situaci. John Andrew Eilu žije v Ugandě. Když jsme se rozhodli, že bude naše škola na dálku adoptovat dítě, vybrali si ho žáci sami - prostřednictvím školního parlamentu. John má oba rodiče. Jeho otec však oslepl, byl v nemocnici na náklady projektu, ale nedokázali mu tam pomoci. Možná by mu pomohla operace, nemají však na ni peníze. Matka pracuje na poli a nechává se najímat na práci, aby uživila celou rodinu, přesto jsou jejich životní podmínky velmi nuzné a často jsou odkázáni na pomoc sousedů.
Bez naší pomoci by John nemohl chodit do školy. Je slabším žákem, podle posledního vysvědčení jeho školní výsledky dosahují na 83. místo ze 120 žáků školy. Je ovšem potřeba uvědomit si, že čas po škole musí věnovat práci na poli a nošení vody z několika kilometrů vzdáleného vodního zdroje.
Výše Vašeho příspěvku na školné, školní uniformu a stravu ve škole pro Johna záleží na Vašem uvážení. Vzhledem k počtu žáků naší školy a výši poplatků v ugandské škole by bylo dobré, kdybychom od každého žáka vybrali alespoň 20,- Kč, částku by bylo potřeba vybrat do 20. 10. Pokud se podaří vybrat více, dostane John tzv. „vánoční dárek". Vzhledem k opakované neúrodě v Ugandě by si přál mouku a fazole, aby jeho rodina neměla hlad.
Připojuji fotografie, pokud budete chtít získat další informace, najdete je na http://bwindiorphans.org/
Děkujeme za vstřícnost
Mgr. Eva Sázavská