MŠ - „Celé Česko čte dětem…"

... a my jsme četli s ním. Celý uplynulý školní rok byl v naší mateřské škole ve znamení dětské knihy. Zapojení se do projektu pro nás znamenalo výzvu nadchnout pro čtení děti i dospělé... a podařilo se. Maminky, tatínkové, prarodiče i sourozenci přicházeli za dětmi, aby jim před spinkáním přečetli část své oblíbené dětské knihy. Na čtenářské židli se ve všech třídách vystřídalo na 40 předčítajících, kterým naše děti naslouchaly se zatajeným dechem či pobaveným úsměvem na tváři. Slyšeli jsme dobrodružné vypravování o Krysácích, navštívili jsme Křemílka a Vochomůrku, zaletěli jsme na kus řeči k Broučkům. Nechyběl ani legendární Krtek se svými kalhotkami či Rumcajs. Třídu Panáčků pak v červnu navštívilo dvacet šikovných prvňáčků, aby přečetli několik pohádek formou pásma. Dětem se jednotlivá čtení velmi líbila a vždy se na ně moc těšily, což dokazují spousty kreseb a výtvarných prací s motivy čtených pohádek, stejně tak jako jejich nadšené vypravování.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kterým i v dnešní době není lhostejná předčtenářská gramotnost našich dětí, kteří si uvědomují nezastupitelnou úlohu knihy při formování osobnosti člověka i při jeho vzdělávání v průběhu celého života. Děkujeme prostě všem, kteří přišli a četli. Velice si toho vážíme - my pedagogové a především děti.

Mgr. Alena Skovajsová

Aktualizováno: 28.06.2017 08:27:14