Školní Časopis

3/2005

Úvod    Obsah    Ze života školy    Kultura a sport    Věda a technika    Zábava    Lit. koutek    Rozhovor    Redakce

K časopisu

Milí čtenáři, naposled v tomto školním roce koluje ve vaší třídě Školní revue. Další číslo plánujeme na září – říjen 2006. Vás i redakci teď čeká konec školního roku – výlety, uzavírání známek, deváťáky loučení se školou… tedy úplně jiné starosti. Myslím, že čtyři čísla v I. ročníku stačí. (Pokud někoho mate, že má v rukou 3. číslo, nechť si vzpomene, že jsme začali „nultým číslem“.)

Na tomto místě bych se nyní chtěla trochu zamyslet nad roční existencí časopisu. Když jsem navrhla v 8.B, že bychom mohli založit školní časopis, ani jsem nečekala, že se tento nápad ujme. Nebylo by to totiž poprvé, co jsem se o to pokusila. 8.B se však s vervou vrhla do práce, samozřejmě že články nepsali všichni, ale pomáhali a pomáhají alespoň svými nápady a vybrali ze svého středu redakční radu. Aby byl časopis opravdu „školní“, snažili jsme se přimět ke spolupráci i žáky z jiných tříd. Musím říct, že se to ne vždy dařilo a schránku na příspěvky si pak někteří „inteligenti“ pletli s odpadkovým košem, ale postupně začalo příspěvků od čtenářů přibývat, o čemž svědčí i vzrůstající počet stránek s každým číslem. Vypadá to, že se blýská na lepší časy.

Nezbývá než poděkovat všem žákům i učitelům, kteří se podíleli na tvorbě časopisu, a také vedení školy, bez jehož souhlasu a podpory by světlo světa nespatřil.

POZOR! ZMĚNA NA WEBU!

Časopis najdete od 3. čísla na www.zs.streliceubrna.cz . E-mailová adresa, kam nám můžete posílat příspěvky, zůstává stejná: skolnirevue@centrum.cz .

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ HRANÝ FILM PRODLOUŽENA!

Rozhodli jsme se dát ještě příležitost letním filmařům, třeba vás některé prázdninové zážitky budou inspirovat k filmům typu „podle skutečné události“. Soutěžních snímků se zatím moc nesešlo, snad za to může dlouho trvající zima, snad nedostatek techniky, nebo že by nezájem? Ze hry ale budou tím pádem vyřazeni letošní deváťáci, ale ruku na srdce: kromě pěkného rozhovoru s cestovatelem Jiřím Kolbabou v minulém čísle a příspěvků zprostředkovaných panem učitelem Kadlecem se sami nějak neangažovali. Víc se zajímali o schránku na chodbě…

CO SE CHYSTÁ PŘÍŠTĚ?

Jen co dodáme do tříd 3. číslo, budeme připravovat podzimní vydání. Chtěli bychom ho věnovat vzpomínkám na školní výlety a zážitkům z prázdnin, ale uvítáme i články na jiná témata. Pište, co vás zajímá, trápí nebo těší, představte nám své koníčky, podělte se o své názory, zážitky, třeba se někde mezi vámi skrývá nadějný spisovatel a sám o tom zatím ani neví.

NOVÁ REDAKČNÍ RADA

Na začátku příštího školního roku se bude vytvářet nová redakční rada. Ne že by se stará neosvědčila, ale měly by v ní mít zastoupení i ostatní ročníky. Nic povinného pro třídy, jde o zájemce.

Na závěr bych chtěla popřát jménem redakční rady všem žákům i učitelům pokud možno klidný závěr školního roku, zajímavé zážitky z výletů (ať mají o čem psát), deváťákům, aby se dostali na školy, které si vybrali, a vůbec všem lidem léto plné pohody a sluníčka.

Mgr.V.Sokolová

!!!AŤ ŽIJÍ PRÁZDNINY!!!