Jak podat kočce pilulku

Úvod    Obsah    Ze života školy    Kultura a sport    Věda a technika    Zábava    Lit. koutek    Rozhovor    Redakce

 

I vám se může stát nepříjemná věc, že vaše zvířátko onemocní a je potřeba ho léčit. Proto otiskujeme užitečný návod jak podat kočce pilulku.

 1. Vezměte kočičku do náruče tak, jako byste chovali malé dítě. Ukazováčkem a palcem levé ruky jemně přitlačte na její tváře kolem tlamičky, zatímco držíte připravenou pilulku v pravé ruce. Jakmile donutíte kočičku otevřít tlamičku, vhoďte do ní pilulku a počkejte, až kočička tlamičku zavře a pilulku spolkne.
 2. Seberte pilulku z podlahy a vyndejte kočičku zpod kanape. Vezměte ji do náruče a opakujte celý proces.
 3. Chyťte kočičku v ložnici, kam utekla, a zahoďte zvlhlou pilulku.
 4. Vezměte novou pilulku, sevřete kočičku v náručí důkladněji a levou rukou stiskněte pevně její přední tlapky. Pravou rukou jí otevřete  tlamičku a ukazováčkem jí nacpěte pilulku až do krku. Podržte jí zavřenou tlamičku a počítejte do deseti.
 5. Vylovte pilulku z akvária a sundejte kočku ze skříně. Zavolejte na pomoc sourozence.
 6. Klekněte si na podlahu a kočku pevně sevřete rukama. Podržte jí přední i zadní tlapky a ignorujte přitom její skřeky. Nechejte sourozence, aby držel její hlavu jednou rukou, a zatímco jí otevře tlamičku, vhoďte do ní pilulku a hladícími pohyby po krku zajistěte, aby pilulku spolkla.
 7. Sundejte kočku z tyče na záclonu a připravte si novou pilulku. Udělejte si poznámku – koupit nové záclony. Opatrně smeťte střepy z váziček a sošek, které původně stály na krbu.
 8. Zabalte kočku do velkého ručníku a požádejte sourozence, aby si na ni na podlaze lehl tak, aby jí vyčnívala jen hlava. Dejte pilulku na konec brčka na pití, otevřete kočce násilím tlamičku a foukněte do ní brčkem pilulku.
 9. Zkontrolujte na návodu krabičky, zda pilulka není škodlivá pro lidi a spláchněte nepříjemnou chuť pilulky sklenicí vody. Nalepte sourozenci náplast na ruku a odstraňte krev z koberce studenou vodou a mýdlem.
 10. Najděte a přineste kočku ze sousedova altánku. Vezměte další pilulku. Uchopte kočku a zapřete se o kuchyňskou linku. Otevřete jí tlamičku dezertní lžící a vstřelte pilulku do jejího krku gumičkou – podobně jako prakem.
 11. Přineste z garáže šroubovák a zašroubujte zpátky vyvrácené panty skříňky. Dejte si na tvář studený obklad a zkontrolujte, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu.
 12. Zavolejte hasičům, aby vyprostili kočku z vrcholku stromu. Omluvte se sousedům, kteří svým autem nabourali do plotu, když se snažili nepřejet vaši kočku běžící přes ulici. Vezměte poslední pilulku.
 13. Držte kočce přední i zadní tlapky a pevně se zapřete o těžký jídelní stůl. Rukou chráněnou tlustou koženou rukavicí nacpěte pilulku, následovanou celým syrovým biftekem, do její tlamičky. Podržte její hlavu horizontálně a nalijte jí do hrdla dvě pinty vody.
 14. Požádejte sourozence, aby vás zavezl na pohotovost. Snažte se tam sedět naprosto nehybně, zatímco vám lékař zašívá prsty i tvář a odstraňuje zbytky pilulky z vašeho pravého oka. Na zpáteční cestě se zastavte v obchodě s nábytkem – objednejte nový jídelní stůl.
 15. Zavolejte spolek na ochranu zvířat a lékaře z veterinární kliniky a požádejte je, aby podali vaší kočce pilulku.

 

A jak k témuž přimět psa ? O tom až příště, vydržte.