(BOŘIČI MÝTŮ)

Úvod    Obsah    Ze života školy    Kultura a sport    Věda a technika    Zábava    Lit. koutek    Rozhovor    Redakce 

Kdo to vlastně jsou Bořiči mýtů?

Jmenují se Adam Savage a Jamie  Hyneman a dohromady mají za sebou více než třicet let zkušeností se speciálnímy efekty ve filmech. V televizním pořadu se zabývají zvláštními událostmi a starými mýty. Představují je a také prověřují. S nimi pracuje tým složený z Torryho, Carin Elizabeth Bayeron, Ganta a samozřejmě i Buster, pokusný králík, jenž dříve pracoval jako testovací panák v automobilovém průmyslu a nyní je v důchodě a je mu ctí, že právě on může pracovat s Bořiči mýtů. Podíleli se i na světoznámých filmech, kde dělali roboty a další šílené věci (Matrix, Hvězdné války, epizoda I a II.)

Adam Sevage:

Narodil se v San Francisku a je mu něco málo přes 42 let. Díky jeho brýlím s černými obroučkami ho každý určitě pozná. Pracoval na mechanických efektech ve spoustě filmů (Matrix, Star Wars, Terminátor 3, Galaxy Quest)

Jamie Hyneman:

Narodil se v Indianě a je mu asi 43 let. Adam si z něho často dělá legraci kvůli jeho vousům. Na svém účtu má nespočet televizních reklam (Nike, 7up, Coca-cola) a samozřejmě pracoval na filmech spolu s Adamem. 

Jestli chcete se na tuto výbornou, dokonalou, zkrátka super úžasnou dvojici Bořičů mýtů podívat, tak jedině od pondělí do pátku v 19:00 hodin na Discovery channel a nebo o víkendu v 11:00 tamtéž.

.

Zdeněk Buček, 8.B