Kroniky tříd devátých

Úvod   Obsah    Kultura    Věda    Ze života školy   Zábava     Rozhovor     Lit. koutek    Redakce

Vybíráme z třídní kroniky 9.B

Říjen

Už je říjen, zima se blíží a přijímací zkoušky také.------ Ve čtvrtek, když jsme měli chemii, začala houkat siréna. Museli jsme jít co nejrychleji na hřiště. Všichni jsme běželi ven, jen jeden nejmenovaný Řehořík běžel pro učebnice. Je to prostě pionýr. -------Všechny nás vytočilo, když nějaká nehorázně drzá osoba ukradla panu řediteli antistatickou utěrku. Bylo to na nás, ale pravdou je, že ji 9.A zaměnila za hadr na tabuli. -------- Naše třída se konečně rozhodla, jaké tričko si necháme objednat. První návrh byl schválen parlamentem, ale nepodepsal ho prezident. Proto se muselo hlasovat znovu. --------- Dva naši nejmenovaní žáci byli zachyceni a potrestáni poznámkou za kouření na zastávce. -------- Fasáda na škole byla poškozena třením jablka. Pan ředitel se pokusil tuto třecí sílu vypočítat a tím zjistil, že to asi udělal žák 9. třídy. ------- Ve fyzice jsme jako poslední  viděli pokus s Van de Graafovým generátorem. ------ Hoši z 9.B položili základ sportovní hale, která se má stavět v roce 2006, posekáním keříků. ------- Pan učitel Beneš prohrál sázku. Jeho prohra znamenala kotrmelce přes celou chodbu a ostříhání jeho kudrlin. Náš názor je, že mu to takhle sluší víc. ---------Chtěli bychom konečně jet na nějakou exkurzi. Je celkem jedno kam, ale jsme jediní ze školy, kteří ještě nikde nebyli. -------- Co se týká přijímacích zkoušek, straší nás nejen učitelé, ale už i rodiče, a naše sebevědomí klesá na bod mrazu.

Vybíráme z třídní kroniky 9.A

Říjen

Školní rok se rozjíždí naplno a žáci se už doopravdy „učí“.------ Ve fyzice probíráme elektrostatiku a při pokusech vídáme záblesky a slýcháme lupnutí.------ Školní tým nás reprezentoval v sálové kopané. Po jejich návratu pan učitel Kučera prohlásil, že jeli naposledy. ------- Třídní učitelka Hradečná nám vysvětluje výhody mazání tabule suchým hadrem. ------- Jednou v češtině byl cvičný poplach. Melodie, jež nás na to upozornila, byla legrační. Potom jsme šli na hřiště. Někteří „mudloni“ šli do šaten a začali se tam přezouvat. Ve skutečnosti by asi uhořeli. Ale nejhorší to měli ti, kteří neměli papuče a šli naboso. -------Velice nás zarmoutila ztráta antistatické utěrky ve fyzice. ------- V tělocviku jsme běhali štafety. Někteří málem zkolabovali už za běhu, zbytek až v cíli. ------- V pracovním vyučování vyrábíme závitovou svěrku. --------Ještě v polovině října se nám vyměnil učitel na občanskou výchovu. ----- Proběhl Střelický kros. Dokonce se některé žačky devátých tříd překonaly a šly si zaběhat. ------- Paní uč. třídní nám vysvětlila, že se naši rodiče mohou zúčastnit kandidatury do školské rady. Rodiče nás vyslali do školy s odpovědí, že nemají čas na žádnou školskou radu a taky jsme ve škole poslední rok. ------- Volili jsme našeho zástupce do školního parlamentu a jako vždy vyhrál Martin Škoda. -------- Čas plyne jako voda a přijímací zkoušky už se blíží. Co by dup tu budou podzimní prázdniny. Už se těšíme!