Filmy v kinech

Úvod   Obsah    Kultura    Věda    Ze života školy   Zábava     Rozhovor     Lit. koutek    Redakce

 

ANDĚL PÁNĚ

Česká filmová pohádka na motivy pohádek Boženy Němcové. V hlavních rolích Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Josef Somr, Klára Issová, Gabriela Osvaldová, Anna Geislerová, Veronika Žilková, Jiří Pecha a Jiří Bartoška.

 

DOOM

Akční horor USA. Filmová adaptace úspěšné videohry. Komando vesmírných mariňáků bylo vysláno na výzkumnou základnu na Mars. Zde je překvapí démony zamořené laboratoře, ve kterých je brána do pekel. (100 minut)

 

ZLOMENÉ KVĚTINY

Komedie USA. Donovi (Bill Murray) je naprosto cizí dlouhodobý vztah a rodinný život. Ovšem jen do chvíle, kdy mu anonym oznámí, že má syna. Don začne hledat ve své minulosti ženu, která by přicházela v úvahu…  (105 minut)

 

LÁSKA NA INZERÁT

Romantická komedie USA. Zachovalá pětatřicátnice, učitelka Sarah, se před osmi měsíci rozvedla. Pro její sestry je příliš dlouho sama, a tak rozjedou plán, jak jí najít nového partnera. Sarah čeká série bizarních schůzek na inzerát…(98 minut)

 

NOC S NABROUŠENOU BŘITVOU

Francouzský horor. Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravit na univerzitní zkoušky, odjedou na odlehlou usedlost Alexiiných rodičů . Uprostřed noci se však do domu vetře vraždící psychopat. (91 minut)

 

LEGENDA O ZORROVI

Dobrodružný film USA. Legenda o tajemném mstiteli pokračuje. Don Alejandro (Antonio Banderas) sice touží žít jako ostatní lidé, ale jeho smysl pro spravedlnost mu nedovolí vést poklidný život. Muže s černou maskou čeká nejtěžší úkol jeho života. (131 minut)

 

WALLACE  §  GROMIT: PROKLETÍ  KRÁLÍKODRAKA

Komedie VB. Roztržitý vynálezce Wallace a jeho psí společník Gromit se Vám představí jako hubitelé zeleninožravých příšer. Vynikající animovaná komedie držitele tří Oscarů Nicka Parka. (85 minut)

Podle časopisu Metropolis