Vánoční dílny

Úvod   Obsah    Kultura    Věda    Ze života školy   Zábava     Rozhovor     Lit. koutek    Redakce

Pokud jste byli na Vánočních dílnách u nás ve škole (26.12.2005), tak jistě víte, co se dělo a jak vše probíhalo. Pro ty, kteří z nějakého důvodu nepřišli, jsme se rozhodli o nich napsat pár řádků do školního časopisu.

Ze začátku se dostavilo jen pár lidí, ranní ptáčata, protože vše začalo už v 9 hodin. Postupně zájemci přicházeli a odcházeli, ale podle nás byla návštěvnost velká. Ptáte se, co tady dalo dělat? Tak na to známe odpověď!

Mohl(a) sis  třeba vyrobit několik druhů vánočních přání a namalovat jak vánoční, tak i jiné motivy na hrnek, talíř nebo misku. Uznáváme, že vyrobit ježka (alobalovou ozdobu na vánoční stromek) nebylo zrovna dvakrát snadné, ale jak řekla pí. uč. Benešová: ,,Při výrobě  tohoto ježka se naučíte trpělivosti a vytrvalosti." Dále sis mohl(a) zkusit vlastnoručně navázat jmelí, vytvořit svícny z nazdobených jablek nebo jiných předmětů. Také jsi domů mohl(a) odcházet s novým řetízkem, s nazdobenými perníčky nebo s ručně udělanými svíčkami atd.

 Navléknout sušené ovoce na vizovické pečivo není nic těžkého a vypadá to nádherně.

A jmenovky na dárky? Budou se hodit.

Až na malou nehodu s voskem vše proběhlo hladce v krásné, předvánoční atmosféře.

 

PŘEHLED DÍLEN:

1. Andělíčci- pí. Kašparová

2. Ježek- pí.uč. Benešová

3. Jmenovky a přáníčka- pí.uč. Teplá a býv. pí. uč. Coufalová

4. Jmelí- pí.uč. Eichmeierová s dcerou

5. Malování na porcelán- Pomocnice

6. Navlékání suš. ovoce a vizovického pečiva- pí.uč. Pernová

7. Přání- pí.uč. Antošová

8. Řetízky- pí.uč. Sázavská

9. Svícny- Pomocnice

10. Svíčky -pí.uč. Svobodová

 

Poznámka redakce: V případě, že jsme na někoho omylem zapomněli, nebo někoho špatně přiřadili, se velmi omlouváme, protože na 100% to nebylo schválně.