Řekni, jakou barvu máš rád, a já ti řeknu, jaký jsi

Úvod   Obsah    Kultura    Věda    Ze života školy   Zábava     Rozhovor     Lit. koutek    Redakce

 

Anketní otázka: Jakou barvu máte/máš nejraději?

 

Na naši otázku odpovídali žáci i učitelé naší školy. Jak můžete vidět z tabulek a grafů, jednoznačně nejoblíbenější barvou obou skupin je modrá, pak už se barevné preference učitelů a žáků liší. A jak oblíbené barvy korespondují s povahovými vlastnostmi? To už posuďte sami. Milovníkům růžové a červené se omlouváme, že jsme je vynechali. Pokusíme se to příště napravit.

 

ŽÁCI:

celkem

83

 

UČITELÉ:

celkem

12

 

modrá

28

 

 

modrá

6

 

zelená

19

 

 

černá

3

 

černá

15

 

 

žlutá

2

 

červená

10

 

 

zelená

1

 

žlutá

5

 

 

 

 

 

oranžová

5

 

 

 

 

 

růžová

5

 

 

 

 

 

bílá

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Modrá – barva moře a oblohy

Jestliže ji máš rád, jsi přemýšlivý, důvěryhodný typ. Co ti člověk svěří, je u tebe v bezpečí. Co na srdci, to na jazyku, ale nepříjemné věci sděluješ s taktem. Na někoho můžeš působit jako studený psí čumák. Když máš problémy s vysokým krevním tlakem a nikomu nedůvěřuješ, zahal se do modré. Když je ti zima jak v Rusku, modrou zahoď.

BÍLÁ – barva čistoty a nevinnosti

Pokud je tvá oblíbená, působíš na lidi nevýrazně až nudně. Nenecháš si nic líbit, a jakmile má k tobě někdo nějaké připomínky, vrátíš mu to i s úroky. Zajímáš-li se o čarování, nebo chceš-li si libovat v pocitu, že tě nikdo nemá rád, měj bílou po ruce. Netoužíš po neútulnosti a sterilitě? Pak nechej bílou raději stranou.

ŽLUTÁ – barva slunce a zlata

  Je tvá oblíbená? Pak vymeteš každou společenskou akci a rychle se seznamuješ. Dokážeš si poradit v každé situaci, a i když nasloucháš názorům druhých, zařídíš se vždy podle svého rozumu. Když si vezmeš něco do hlavy, stojíš si umíněně za svým. Nepřeháněj to s kritikou druhých! Potřebuješ se soustředit na učení? Nemáš dostatek inspirace? Trápí tě protivné akné? Je ti špatně? Vyber si žlutou barvu. Nezamhouříš v noci oči a přes den jsi na všechny protivný(á)? Žluté se varuj.

ORANŽOVÁ – barva mládí a pohybu

  Když máš rád ji, jsi rozpustilý smíšek, který je pro každou legraci a dokáže si každý moment pořádně užít. Lenošení na sluníčku, to je tvoje. Pozor ale, aby se z tebe nestal lenoch! Máš sklony k povrchnosti a také k závislosti na druhých. Pokud tě trápí zažívací problémy, nebo trpíš něčím jiným, vsaď na  oranžovou. Jsi-li v pohodě, s oranžovou to nepřeháněj.

ZELENÁ – barva přírody

  Patříš mezi ty, co ji milují? Pak ti není cizí soucit, nejraději by ses pro druhé rozkrájel. Na rovinu říkáš všem, co si myslíš. Většinou jsi v pohodě, ale občas závidíš. Peníze střádáš a jen tak je nerozhazuješ. Pokud jsi ve formě, vyraz do přírody. Máš v parádě nový idol, nebo řešíš rozchod a nálady se ti střídají rychlostí blesku? Rychle sem se zelenou! Potřebuješ-li být ve střehu, na zelenou zapomeň, mohla by tě uspat.

HNĚDÁ – barva půdy

Jestliže jsi jejím milovníkem, tak rozumně uvažuješ a nebojíš se odpovědnosti. Tvojí silnou stránkou je, že se nebojíš pracovat, ale cokoli dalšího ti nahání hrůzu. Když ti o něco jde, dokážeš vydržet tak dlouho, dokud toho nedosáhneš. Pokud máš pocit, že potřebuješ ochrannou náruč, vyber si hnědou barvu. Pokud chceš být nenápadný(á), aby tě každý přehlížel, nechej si hnědé oblečení v šatníku.

Černá – barva smutku a smrti

Když ji miluješ, snažíš se mít všechno pod kontrolou a všechno důkladně promýšlíš. Jen tak někoho si k tělu nepustíš. Máš sklon trpět depresemi. Chceš se cítit silnější? V tom případě buď jak černá vdova. Pokud se topíš v slzách, zvol raději jinou barvu než černou.