Battlefield 2

Úvod   Obsah    Kultura    Věda    Ze života školy   Zábava     Rozhovor     Lit. koutek    Redakce

Ano, teď jste se  dočkali i Vy, počítačoví nadšenci. Máme pro Vás recenzi skvělé MP hry... chvilka napětí... pokračování slavného Battlefieldu 1942...

Multiplayerové hry v minulosti nebyly tolik rozšířené, protože většina domácností byla připojena pouze pomalými telefonními linkami o rychlosti 56 kbs, nebo v lepším případě linkou ISDN. Avšak v dnešní době už je tu bezdrátové připojení, které do herního světa vnáší novou herní formu – online hraní. Na počátku stály hry jako Call of Duty , Counter Strike nebo Battlefield 1942, jenž je předchozím dílem námi  hodnocené hry. A nyní ke hře samotné.

 

  Jak vidíte, akce je ve hře dostatek.

Můžete si zahrát za tři strany: Američany, MEC (středovýchodní koalici) a Čínu. Boje se většinou odehrávají v Ománu, ležícím na Arabském poloostrově, takže se budete setkávat převážně s písečným povrchem .

A co povolání? Na výběr máte Special Forces, Sniper, Assault Support, Engineer, Medic, Anti-tank, každé povolání má své výhody i nevýhody a během hry si je můžete změnit. Na výběr máte taky družstva: Alfa, Bravo, Charlie. Jestliže se při hraní stane,že by byla obsazená, můžete založit zcela novou .

Bodovací systém je jiný než u ostatních her – nezískávají se body jen za fragy, ale i za úmrtí, team-killy a další . Takže si musíte dávat pozor, abyste neskončili v bodovacím žebříčku daleko, předaleko za ostatními.

Hra se zpočátku lépe hraje, pokud se k Vám připojí zkušenější spoluhráči (mně to aspoň vyhovovalo). Ale když se alespoň trochu naučíte orientovat v mapách a pochopíte herní systém, je to prostě  „nářez“ .

Další, co by Vás mohlo napadnout, je hrát singleplayer, ve kterém Vaši „spoluhráči“ s IQ 0,1 pobíhají na mapě, střílejí po sobě a dělají takové malé divadélko. Battlefield 2 otvírá nové brány v hraní multiplayerových her. Hra mě příjemně překvapila. Skvělé prostředí, zvuky, grafika a herní styl Vás prostě dostanou do té správné atmosféry válečného a akčního prostředí.Vytknout bych jí mohl jen vysoké HW požadavky, ale jinak si snad můžu dovolit vyhlásit ji nejlepší multiplayerovou hrou roku .