Hlavicka

Biologická olympiáda

Jako každý rok, tak i letos proběhlo na naší škole školní kolo Biologické olympiády. Tématem letošního ročníku byl život v temnotě. Žáci měli možnost rozšířit si vědomosti o rostlinách a živočiších žijících v půdě, jeskyních či aktivních v noci. Přírodovědné olympiády patří mezi nejnáročnější jak pro žáky, tak pro organizátory jednotlivých kol soutěže, neboť zahrnují jak teoretickou část soutěže, tak i část praktickou. Biologická olympiáda má 3 části - test vědomostí, laboratorní úkol a praktické poznávání rostlin a živočichů.

Školního kola, které se konalo v únoru, se zúčastnilo celkem 28 žáků ve dvou kategoriích. Mezi žáky 6. a 7. tříd zvítězil Šimon Prudil, druhý byl Ondřej Chytrý (oba ze 7. B), třetí místo obsadila Sára Mlčochová ze 6. B. Ve starší kategorii 8. a 9. tříd obsadila první příčku Markéta Prudilová z 8. B před Agátou Klevetovou z 9. ročníku a Vítězslavem Jurkovičem z 8. B.

Výsledková listina školního kola kategorie C a kategorie D

Dva žáci z každé kategorie nás v dubnu reprezentovali na okresním kole BIO ve Zbýšově. Ve starší kategorii se Markéta Prudilová umístila na 10., Víťa Jurkovič na 15. místě z 24 žáků, mezi mladšími obsadil Ondřej Chytrý 6. místo a Šimon Prudil 8. místo z 25 zúčastněných žáků.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg

 


Aktualizováno: 30.04.2016 10:41:24
Aktualizoval: Dubčák Radim